London Never Sleeps
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Hoş geldin .
Londra senin için Perş. Ocak 01, 1970 tarihinden beri uyumuyor.
Perş. Ocak 01, 1970 tarihinden beri buralarda takılmadın.

Aramıza son katılan https://lnsrplay.yetkin-forum.com/u398, Londra'ya hoş geldin!
Sitemiz bir rol oyunu sitesi olduğundan lütfen bu amaçla, Ad Soyad şeklinde kaydolun.
Rol oyununa başlamadan önce Başlangıç Rehberi'ni mutlaka okuyun.
London Never Sleeps toplu konuşma: Chatbox.
Rol oyunu puanlaması için: Tık.

Andrea Curtis

5 posters
YazarMesaj
Andrea Curtis
Londra Vatandaşı
 Londra Vatandaşı
Andrea Curtis

Andrea Curtis Empty
MesajKonu: Andrea Curtis   Andrea Curtis Icon_minitimeSalı Şub. 14, 2012 2:00 am

Andrea Curtis Tumblr_lchxbnJE3x1qf73ruo1_500

ANDREA CURTIS
the kenar mahalle kızı.

Andrea on yedi yaşında ve hayatında herhangi bir bahar olmadığı için, ömrünün tam olarak neresinde olduğunu kestirmek biraz güç.
Fazla dramatize etmek lüzumsuz kaçıyor şu vakit. Onun yerine yaşadıklarını ve kişiliğini kısaca aktarmak bana düşüyor. Bir tür elçi gibiyim şu saniye, öyle düşünün beni.
Aile ile başlayalım. Bir insanın yetişmesinde en mühim şey tabii ki ailedir Andrea'nın görüşüne göre. Lakin doğmadan önce ona bir şans verselerdi ilk tercihi bir Curtis olarak doğmak olmazdı.
Bir annesi var. Miriam. Kadının üç çocuğu var üç farklı adamdan. Tamamen umutsuz, bataklığa saplanmış. Derler ya her insanın bu dünyada bir amacı vardır diye, işte onun yok. İnsan müsvettesinden öte bir şey olamadı. Alkolizme ve intihara eğilim gösteriyor. Çocukları için çırpınıp durduğunu ama bu piçlerden bir fayda göremediğini söylüyor. Zavallı.
En büyük kardeş Abraham, tam bir ırkçı, yirmi üç yaşında şimdi. Bir pakistanlıyı öldürdü.
Ortanca kardeş belki de en şanssız olanı. Alice, küçükken ağaçtan düşüp kafasını çarptı. Şimdi felç. Yapabildiği tek şey gözlerini kırpmak ve derin nefesler almak. Andrea onun bakımından sorumlu, altını değiştiriyor, yemeğini yediriyor ve onu yıkıyor. Andrea on beş yaşındayken kız kardeşinde bir değişiklik fark etti. Akşam eve geldiğinde kızın giydiği gecelik farklı oluyordu, saçları ise sabun kokuyordu. Oysa Andrea onu hep bebek şampuanı ile yıkardı. Bu vaziyeti pek önemsemedi; sonuçta bunu Miriam da yapıyor olabilirdi. Görevlerini hatırlaması çok da şaşılası olmamalıydı; ama daha sonra yeni bir şeyler dikkatini çekti. Annesinin o zamanki sevgilisi Brad odaya ne zaman girse Alice korkuyordu. Nefesleri hızlanıyor, bakışları donuyordu. Andrea bunun üstüne gitti. Ortaya çıkan gerçek yüzünden delirmesi işten bile değildi. Brad, Alice'e, o zavallı masum kıza cinsel istismarda bulunmuştu, defalarca hem de ve zavallı Alice tek kelime dahi edememişti. Sonra olaylar hızlı gelişti, Andrea adamı sekiz yerinden bıçakladı. Polis olayın iç yüzünü araştırırken bir süre ıslah evinde kaldı, daha sonra da ortaya çıkan gerçeklerle Andrea kamu hizmetine başladı, Brad hapse girdi.
Şimdi on yedi yaşında. Berbat bir devlet lisesinde okuyor. Berbat bir evde yaşıyor. Bakmakla yükümlü olduğu bir ablası ve doğru düzgün para kazanamayan, her şeyden aciz bir annesi var. Bu yüzdendir ki cepçilik yapıyor. Marketlerden yiyecek aşırıyor ve inanın bana, bütün bunlar Andrea'nın mahallesinde çok normal. Bir gün bu çöplükten çıkacak Alice ile birlikte; ama nasıl olacağını bilmiyor. Liseden sonra okumayacağı açık. Çocuk bakıcılığında kariyer yapmak istemediği de. Hayat zor, bunu biliyor; ama bundan yakınmıyor. Sadece bunu size ben anlatıyorum işte. Sır gibi düşünün.

Ivır zıvır var mesela:

-Andrea sessiz bir kız. Okula gidiyor ve geliyor.
-Dersleri iyinin yanından bile geçmiyor. Oysa çalışma şansı olsa başarabilirdi.
-Sigara içiyor. Bazen esrar çekiyor.
-Çocuk bakıcılığı yaptı. Şu sıralar bir çamaşırhanede çalışıyor; ama daimi işi broşür dağıtmak. Haricinde -metroda, meydanda ya da kalabalık herhangi bir yerde cüzdan ya da telefon araklamaktan çekinmiyor. İhtiyacı varsa yapar.
-Zengin olmak gibi hayalleri yok. Sadece Alice ile beraber çekip gitmek istiyor.
-Oradan buradan kitap bulursa okuyor.
-Ağzı bozuk değil, lakin sinirlendiği vakitlerde güzel küfreder.
-Limonu kabuğuyla yemeyi seviyor.
-Pek fazla arkadaşı mevcut değil. Böyle şeylere kafa yoramaz çünkü.
-Erkeklere gelince, anca yatar ya da uzaktan bakar. Böyle bir şey. Cilveli kız ya da aptal aşık olamayacak kadar meşgul olduğunu düşünüyor; ama kader ne gösterir bilinmez.
-Her şeyi bilen, ultra kültürlü insanlardan nefret ediyor. Gerçek dünyaya dönsünler, millet açlıktan kırılıyor diye düşünüyor işte.
-Aslında birisinden hoşlanmamsı için birçok neden var. Andrea o gün kötü gününde olabilir, karşısındaki insan saçını sola ya da sağa taramış veya hiç taramamış olabilir. Tek bir bakış, tek bir kelime. Her şey yeter.
-Bir erkekle kavga ederken tırnaklarını onun taşaklarına geçirmekten çekinmez ya da bir kızın saçlarını yolmaktan. Çirkef azıcık.

Şimdi. Ben ne arıyorum? Aslında pek bir şey aramıyorum diyebiliriz, böyle Andrea hakkında yazılı bir şeyler olsun istedim. Yani bir de çevresi olsun istiyorum, o zaman karakter daha gerçekçi oluyor. Çekinmeyin gelin ehe. Hani aynı lise değil falan demeyin, buluruz eheh. Kurgu olsun, rp yapmak zorunda değiliz.

Birkaç arkadaşı olsun böyle.
Gidip kafa dağıtsınlar. Birbirlerine sıkıntılarından bahsetmesinler; çünkü Andrea onların yanına gelince mutlu hissetsin. İçsin, şarkı söylesin, uyusunlar.

Sonra. Anlaşamadığı insanlar olsun. Andrea gerçekten çirkef olabilir.
Kavga etmişmiş. Ağız dalaşı da olabilir, saldırmış da olabilir Andrea.

Benim kızımın ihtiyaçları var şimdi, her ergen seks makinası gibi. Yattığı birileri olsun. Düzenli ya da değil işte. Orası fark etmez. Fuck buddy gibi de olabilir, olmayadabilir. Eski yattığı. Eskiden yatıp şimdi arkadaş olduğu falan filan. Türer burası.

Hım. Bir boyut ötesi olarak eski sevgili ya da Andrea'dan hoşlanan birileri. -Burası bomboş olacak biliyorum ben.-

Son olarak da böyle Andrea'nın hayatından haberdar yetişkin birileri. Yol gösterici, akıl hocası gibi. Ne güzel olurdu. Yardım etmek istese falan. Andrea ondan bir şeyler öğrense, hayatı manalı bir hal alsa.

Bir de diğer kurgular böyle.
Rachel Gibbs
London Central III. Sınıf
London Central III. Sınıf
Rachel Gibbs

Andrea Curtis Empty
MesajKonu: Geri: Andrea Curtis   Andrea Curtis Icon_minitimeSalı Şub. 14, 2012 9:09 am

Böyle yakın veya aynı mahallede oturuyor olabilirler Rachel'laa çünkü Rachel da hiç şanslı değil o hususlarda. Annesi evden kovduğu için kalacak yeri olmadığından mecburen bir boka benzemeyen babasının yanında kalıyor. Babası işsiz, kendi anne-babasından kalma harabe bir evde yaşıyor, Rachel'la karşı sıfır ilgili. Rachel'ın anne ve babası teoride evli ama bir beş sene kadar önce evlerini ayırmışlar, konuşup görüştükleri yok. Kağıt üzerinde yani.
Şimdi bunlar kafaları çekip çekip saçmalayabilirler. Sonra sokak kenarlarında sigara tüttürüp muhabbet edebilirler ne bileyim. Güzel şeyler bunlar.
William Moore
London Central IV. Sınıf
London Central IV. Sınıf
William Moore

Andrea Curtis Empty
MesajKonu: Geri: Andrea Curtis   Andrea Curtis Icon_minitimeSalı Şub. 14, 2012 1:30 pm

Birkaç arkadaşı olsun böyle.
Gidip kafa dağıtsınlar. Birbirlerine sıkıntılarından bahsetmesinler; çünkü Andrea onların yanına gelince mutlu hissetsin. İçsin, şarkı söylesin, uyusunlar.

Hurra diye Becky diyeceğim. Becky normal hayatları olan insanlar yanında rahat edemeyen bir tip, az buçuk nasıl biri olduğunu biliyorsundur. Sevecen, sıcakkanlı bir insandır, herkesin hakkını korumaya davranır, örgütlere falan katıldığından durmadan gözaltına alınır, iyi de dinleyicidir, anlatmak-istiyorsan-buradayım-ama-konuşmak-istemezsen-de-okey modunda. Heteroseksüel olmasına karşın gay barda falan çalışıyor, baya da mutlu, insanlara önyargı olmaksızın yaklaşıyor çünkü. Biraz farklı bir düşünme kapasitesi var, 5-6 ay önce İngiltere'ye geldi
http://asosyalmonologlari.tumblr.com/
Hysteria Eleanor Hollands
Londra Vatandaşı
 Londra Vatandaşı
Hysteria Eleanor Hollands

Andrea Curtis Empty
MesajKonu: Geri: Andrea Curtis   Andrea Curtis Icon_minitimeÇarş. Şub. 15, 2012 3:33 pm

Hayır yani Hande denen arkadaş, seni öldüresiye sevesim var. Niye senin karakterlerin böyle? Niye ya
Ian Wilmot
The Guardian | Muhabir
 The Guardian | Muhabir

Andrea Curtis Empty
MesajKonu: Geri: Andrea Curtis   Andrea Curtis Icon_minitimePtsi Şub. 27, 2012 9:04 pm

Tenk yu tenk yu. Beni öldüresiye sev.
Bir de ekleyeceğim ben böyle sevimli kurgular eşliğinde. Kış uykusundayım şu an için.

Andrea Curtis
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Andrea Curtis